Montaż bluetooth w radiu Sony z wejściem AUX

W posiadanym przeze mnie radiu w samochodzie brakowało mi możliwości przesyłania dźwięku przez bluetooth. Ciągnięcie kabelka niezbyt mi odpowiadało. Pierwotnie podłączyłem gniazdo AUX w środku i wyciągnąłem tyłem radia, a do wtyczki podłączyłem odbiornik bluetooth kupiony na AliExpress. Coś podobnego jak to: 

USB służy tylko jako zasilanie, a z drugiej strony jest gniazdo mini jack na które jest przekazywany dźwięk odebrany po BT.

Niestety taka kombinacja, że kabel z tyłu podłączony do tego urządzenia, niezbyt się sprawdzała ponieważ było słychać dużo szumów.

Postanowiłem zamontować wszystko wewnątrz radia. Nie dość, że długość przewodu znacznie uległa skróceniu, to metalowa obudowa radia też sprzyja tłumieniu zakłóceń. Na szczęście nie na tyle by zakłócić sygnał BT.

Dorobiłem płytkę zasilającą moduł, sygnał audio wlutowałem w wejście AUX na płycie głównej radia. Natomiast zasilanie jest tak rozwiązane, że dopiero po uruchomieniu radia startuje moduł BT (u mnie radio jest na stałe zasilane, nie po stacyjce).

Wszystko działa idealnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fiat Punto mk1, Inne sprzęty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *